Mohlo by Vás zajímat

Úvodní stránka Fóra Fórum členů SČB Mohlo by Vás zajímat

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Josef a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #640
  Josef
  Moderátor

  Upozorňujeme členy SČB

  (Petr Tylínek) na knižní novinku Josef Hodek, Josef Váchal: Až do hrobu tmavýho. Vzájemná korespondence Josefa Váchala a Josefa Hodka z let 1912–1969 (Nakladatelství Trigon). První vydání vzájemné korespondence dřevorytce Josefa Váchala (1884–1969) a jeho žáka Josefa Hodka (1888–1973) z let 1912–1969 představuje jak zásadní informační pramen pro všechny zájemce o život a dílo Josefa Váchala, tak především strhující text, silný svou autentičností a čtivý díky vybroušenému, krutému a zároveň něžnému pábení Váchalovu, které mu stejně jako přátelství s Hodkem vydrželo „až do hrobu tmavýho“.
  Blíže o knize viz na http://www.trigon-knihy.cz

  (Josef Čejka) Pozornosti ctitelů díla Bohumila Hrabala (1914–1997), čestného člena SČB, od jehož úmrtí uplyne letos 20 let, by neměla ujít kniha Evy Čapkové: Bohumil Hrabal a výtvarné umění (Nakladatelství Triada, 2015). Kniha pojednává o Hrabalových přátelích mezi výtvarnými umělci a o tom, jak se tito lidé navzájem ovlivňovali. Je sestavena z kapitol věnovaných Jiřímu Kolářovi, Vladimíru Boudníkovi, Oldřichu Hamerovi, Zdeňkovi Boušemu, Ladislavu Michálkovi a představuje také výtvarné práce samotného Bohumila Hrabala.
  Blíže o knize viz na http://www.i-triada.net/

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.