Dvě zajímavé výstavy v Litomyšli

Úvodní stránka Fóra Fórum členů SČB Dvě zajímavé výstavy v Litomyšli

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Josef a poslední změna proběhla před 5 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1523
  Josef
  Moderátor

  Portmoneum v Litomyšli
  připravuje výstavu Cestopisák Josefa Váchala
  Výstava o několikadenním pěším výletě Josefa Váchala, Josefa Portmana a Anny Mackové v srpnu 1921 na Vysočinu. Do vandrovní knížky zaznamenal J. Váchal toto putování průvodním slovem a doprovodil 75 obrázky. Výstava se uskuteční ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví a doplní ji vydání publikace. Vernisáž výstavy proběhne 22. března v 16 hodin v Portmoneu a potrvá do 16. června.
  Portmoneum v Litomyšli – Museum Josefa Váchala, T. Novákové 75. Návštěvní doba: duben–říjen (sobota–neděle 9–12, 13–17 hod.); květen–září (úterý–neděle 9–12, 13–17 hod.).

  Městská galerie Litomyšl, dům U Rytířů
  připravuje výstavu Mánie Josefa Portmana – Vy jste unikum milý Portmane
  Výstava poprvé komplexně představí osobnost Josefa Portmana, litomyšlského rodáka, učitele, knihovníka, tiskaře, bibliofila a sběratele, který celý svůj život zasvětil krásným knihám. Svými dary významně obohatil sbírky litomyšlské galerie i Památníku národního písemnictví v Praze, kterému věnoval podstatnou část svého celoživotního díla. Ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví v Praze vzniká tato rozsáhlá výstava včetně nové publikace. Pořádá Městská galerie Litomyšl (Smetanovo nám. 110, dům U Rytířů) od 15. června do 8. září 2019. Návštěvní doba: úterý–neděle, svátky 10–12, 13–17 hod. celoročně.
  (pt)

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.