Výstava Oty Janečka v Sedlčanech

Městské muzeum Sedlčany a Spolek českých bibliofilů v Praze připravují výstavu s názvem Ota Janeček nejen ve slabikáři věnovanou 100. výročí narození tohoto velkého českého umělce a čestného člena SČB. Komorní výstava nabídne návštěvníkům setkání s Janečkovou tvorbou z oblasti krásné knihy, bibliofilie, tisků pro SČB a dětské ilustrace. Vystaveny budou také knižní vazby od Jana Perůtky ze Zlína. Kurátory výstavy jsou členové výboru SČB Mgr. Lenka Šlajerová, PhDr. Josef Čejka a JUDr. Karel Kropík. Vernisáž výstavy, kterou uvede dr. Karel Kropík, se koná ve čtvrtek 16. ledna 2020 od 17 hodin v Městském muzeu Sedlčany, Tyršova 136. Výstava potrvá do 28. února 2020. Otevřeno Út, Čt–Pá 9–12, St: 9–12 a 13–16 hodin. Pozvánku na výstavu naleznete ke stažení zde.
Výbor SČB.