O bibliofilii na ČT art v revui ASAP

Upozorňujeme členy SČB na pořad ASAP vysílaný na ČT art ve středu 15. 2. 2017 ve 23 hodin, který bude věnován bibliofilské tradici v České republice. Připomenout tuto tradici i ukázat současnost se pokusí dva hosté: Petr Ladman, současný předseda Spolku českých bibliofilů, a grafik a ilustrátor Luboš Drtina, který navrhuje knižní úpravy a ilustrace a zároveň vydává vlastní bibliofilskou edici. V pořadu bude dále reportáž věnovaná bibliofilské činnosti Zdeňka Křenka a jeho nakladatelství Aulos. Vedoucím televizního literárního projektu ASAP je redaktor Jiří Podzimek. Základem pořadu jsou rozhovory o knihách s hosty z prostředí spřízněných se světem literatury a osobitě pojaté reportáže. Název revue odkazuje k anglické zkratce As Soon As Possible – co možná nejdříve. Cílem tvůrců totiž je, aby diváci sáhli po diskutovaných knihách co nejdříve po odvysílání pořadu.